O penisach wiemy wszystko

  Jak zapobiec zaburzeniom erekcji?

  Pogorszenie potencji to ogromny problem dla każdego mężczyzny. Uderza w jego poczucie męskości, generuje lęk przed kolejnymi stosunkami i odbiera pewność siebie. Co ma wpływ na niezdolność osiągnięcia lub utrzymania erekcji? Poznaj najczęstsze przyczyny i już dziś zadbaj o swoją sprawność seksualną.

  Sprawność seksualna ulega pogorszeniu zwłaszcza po 40. roku życia. Coraz częściej jednak problem ten dotyka także osób młodszych. Szacuje się, że na kłopoty z prowadzeniem satysfakcjonującego życia seksualnego cierpi aż 100 milionów mężczyzn na całym świecie.  FIZYCZNE ŹRÓDŁA NIEMOCY  Zaburzenia erekcji mogą wynikać zarówno z problemów fizycznych (fizjologicznych), jak i psychicznych. Bez względu na źródło problemów, warto jak najwcześniej podjąć leczenie, by jak najszybciej odzyskać sprawność seksualną. Aby osiągnąć i utrzymać prawidłową erekcję, potrzebny jest sprawny dopływ krwi do penisa. Z tego względu do głównych wrogów sprawności seksualnej należą:

  * miażdżyca
  * cukrzyca
  * choroby układu krążenia
  * nadciśnienie.


  By zapobiec tym chorobom, warto nieco skorygować swoją codzienną dietę. Do zaburzeń pracy serca i układu krwionośnego przyczynia się nadmiar tłustych pokarmów. Jeśli chcesz długo cieszyć się satysfakcjonującym życiem seksualnym, unikaj fast-foodów i spożywania pustych kalorii.

  Istotna w osiągnięciu pełnego wzwodu jest także prawidłowo uregulowana gospodarka hormonalna. U mężczyzn za sprawność seksualną odpowiada przede wszystkim testosteron. Jego niedobory mogą negatywnie odbijać się na sprawności seksualnej, ograniczając popęd i hamując odczuwanie podniecenia seksualnego.  PRZYCZYNY PSYCHOLOGICZNE

  Równie ważną rolę w zaburzeniach erekcji odgrywa psychika. Na trudności z osiągnięciem pełnej erekcji ma wpływ nawet zwykłe przemęczenie czy aktualnie przeżywane problemy w związku. Takie kłopoty najczęściej są przejściowe i znikają wraz z poprawą samopoczucia. Gorzej, jeśli mężczyzna cierpi na depresję lub utrzymujące się przez dłuższy czas stany lękowe. Problemy z erekcją bardzo często pojawiają się wskutek nieudanej inicjacji seksualnej. Negatywnie na sprawność seksualną wpływa także obawa przed stosunkiem – lęk, że nie zaspokoisz partnerki, nie sprawdzisz się jako mężczyzna. Tego typu problemy o podłożu psychologicznym należy rozwiązywać odpowiednią terapią, często wspólnie z udziałem partnerki.

  ZABÓJCY UDANEGO WSPÓŁŻYCIA

  Poza chorobami fizycznymi i dolegliwościami psychicznymi, istnieją też czynniki pogarszające Twoją sprawność seksualną w sposób wyjątkowo silny i często nieodwracalny. Są to przede wszystkim uzależnienia od alkoholu, narkotyków, papierosów, leków czy sterydów. Zmiany zachodzące w organizmie wskutek uzależnień często kończą się trwałą impotencją. Im wcześniej wyeliminujesz ze swojego życia szkodliwe używki, tym dłużej zachowasz satysfakcjonującą sprawność seksualną.


  Rozmiar nie ma znaczenia. Czy na pewno?

  Dyskusje o wielkości męskiego przyrodzenia i jego związku z udanym życiem seksualnym wciąż nie gasną. Mężczyźni wolą myśleć, że rozmiar nie ma znaczenia. Kobiety boją się przyznać, że marzą o mężczyźnie z dużym członkiem. Oszukujemy siebie nawzajem, a może wielkość penisa rzeczywiście nie ma wpływu na jakość współżycia? Poznaj prawdy i mity na temat wielkości męskiego penisa.  1. Im większy penis, tym większa rozkosz dla kobiety

  Zdania w tej kwestii długo były podzielone. Tymczasem naukowcy potwierdzają, że dla pełnego zaspokojenia partnerki ważniejsza jest grubość penisa, niż jego długość. Badacze podkreślają także, że najwrażliwszy obszar kobiecej pochwy to pierwsze 3-5 cm. Wielkość członka ma wpływ na jakość życia seksualnego, ale jest to związane ze sferą psychiki. Duży penis kojarzy się z większą siłą, męskością a co za tym idzie – z większymi możliwościami zaspokojenia partnerki. Mężczyźnie dodaje pewności siebie, kobietę upewnia że wybrała dobrze wyposażonego kochanka. Z takimi postawami dużo łatwiej prowadzić satysfakcjonujące życie seksualne.

  2. Średnia długość penisa wynosi 8-9 cm w stanie spoczynku i 16-18 cm podczas wzwodu

  Przede wszystkim średni rozmiar penisa jest, jak sama nazwa wskazuje, uśredniony. Podana wielkość nie znaczy więc, że każdy mężczyzna powinien mieć penisa o długości wskazanej przez średnią. Po drugie – nie istnieje średnia światowa. Każda narodowość różni się od innych pod tym względem. Z najmniejszych penisów słyną Azjaci, największymi mogą poszczycić się Afrykańczycy. Europejscy mężczyźni znajdują się gdzieś pośrodku. Średnia długość często wpędza w kompleksy panów, których przyrodzenie jest krótsze niż 'przeciętne'. Niepotrzebnie. Warto pamiętać, że długość w stanie spoczynku często nie jest powiązana z długością w stanie wzwodu. Penis niektórych mężczyzn może mieć 5 cm w stanie spoczynku, ale w erekcji jego długość rośnie do 15-16 cm. Są też mężczyźni, którzy w stanie spoczynku mają aż 13 cm, ale podczas erekcji penis tylko się utwardza, a nie rośnie już wcale!

  3. Długość penisa dorosłego mężczyzny zmienia się wraz z wiekiem

  To prawda. Po 50. roku życia penis może nieco się kurczyć i stawać się krótszy. Nie są to jednak diametralne różnice i najczęściej wahają się w granicach 1 cm. Tkanki, mięśnie i skóra przestają być tak elastyczne jak dawniej. W okresie dojrzewania penis także zwiększa swoją objętość, ale przestaje rosnąć około 18 roku życia. U dorosłych mężczyzn wielkość penisa może zmieniać się jedynie chwilowo, w zależności od czynników zewnętrznych. Penis kurczy się pod wpływem niskiej temperatury, stresu czy lęku. U zdrowego mężczyzny jest to jednak chwilowe i nie wpływa na trwałe zmniejszenie przyrodzenia.

  4. Penis może być niedopasowany do narządów partnerki

  Choć kobieca pochwa jest rozciągliwa i elastyczna, bardzo krótki członek może się w niej „gubić”, a zbyt długi boleśnie uderzać w tylną ściankę szyjki macicy. Niedopasowanie seksualne zdarza się rzadko i najczęściej spowodowane jest patologiami w budowie narządów płciowych. Jednak jest możliwe. Długi i gruby penis nie zawsze oznacza udane współżycie seksualne. Jeśli kobieta jest drobnej budowy, bardzo prawdopodobne, że wiele pozycji będzie sprawiało jej ból. Niedopasowanie seksualne jest idealnym przykładem na to, że rozmiar MA znaczenie. Natomiast w osiągnięciu satysfakcji seksualnej zdecydowanie ważniejsza jest technika, niż wielkość przyrodzenia.

  4 sposoby na powiększenie penisa

  Wielkość przyrodzenia to kompleks wielu mężczyzn. Jakimkolwiek sprzętem dysponujesz, z pewnością choć raz przeszło Ci przez myśl, że mógłby być większy. Nic dziwnego – penis jest symbolem siły i męskości. Im okazalszy, tym większa duma rozpiera jego właściciela. Istnieje kilka sposobów na wydłużenie i pogrubienie męskości – co powinieneś o nich wiedzieć?


  1. Przedłużanie chirurgiczne

  Jedna z najpopularniejszych, ale też bardzo ryzykownych metod. Operacyjne wydłużenie członka polega przede wszystkim na wykorzystaniu jego części 'schowanej' pod skórą. Istnieje też możliwość nacięcia więzadeł łączących penisa z kością łonową lub wstrzyknięcie implantów. Wszystkie metody mają za zadanie optycznie powiększyć penisa, ale często wiążą się z późniejszymi trudnościami w utrzymaniu erekcji. Ingerencja chirurgiczna jest ponadto bardzo kosztowna i wymaga dłuższej przerwy we współżyciu, zanim genitalia porządnie się zagoją.

  2. Obciążniki i pompki

  Zaliczane do metod 'chałupniczych' aparaty próżniowe oraz obciążniki cieszą się popularnością ze względu na łatwą dostępność i możliwość samodzielnego wykonania 'zabiegu'. Obciążniki to metoda polegająca na wieszaniu na penisie odważników, których zadaniem jest rozciąganie i stopniowe wydłużanie penisa. W aparatach próżniowych natomiast umieszcza się męskość, a następnie pompuje się do momentu wytworzenia i zatrzymania w członku dużej ilości krwi. Tego typu zabiegi znacznie częściej niż do spektakularnego powiększenia, prowadzą do uszkodzeń penisa, stanów zapalnych i zaburzeń wzwodu w przyszłości.

  3. Hormony i sterydy

  Najbardziej niebezpieczna metoda powiększania członka. Substancje rzekomo mające wpłynąć na imponujące powiększenie genitaliów, bardzo często zanieczyszczone są ołowiem, pestycydami czy bakteriami E.Coli. Środków hormonalnych nie wolno zresztą w żadnym celu stosować bez porozumienia z lekarzem specjalistą. Przyjmowanie sterydów lub hormonów może skończyć się zaburzeniami układu krążenia, zawałem, a nawet śmiercią. Co więcej, nie ma żadnych badań potwierdzających skuteczność tej wyjątkowo ryzykownej metody!

  4. Tabletki i pigułki

  Tania, bezpieczna i łatwo dostępna metoda, która od pewnego czasu zyskuje popularność także w Polsce. Tabletki powiększające penisa zawierają mieszanki naturalnych ziół, roślin i przypraw, które poprawiają ukrwienie w dolnych partiach ciała. Najnowsze badania potwierdzają ponadto, że efekt powiększenia uzyskany tabletkami jest trwały i utrzymuje się także po odstawieniu pigułek. Najskuteczniejsze tabletki potrafią przedłużyć przyrodzenie nawet o 6 – 7 cm, bez żadnej ingerencji chirurgicznej i bez konieczności wstrzymywania się od współżycia.